НОВИНИ

Нацрада призначила перевірки чотирьох радіостанцій через порушення закону про квоти

На одній із харківських радіохвиль частка україномовних пісень склала 3% при необхідних 25%.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення зафіксувала перші порушення закону про квоти для українських пісень і призначила позапланові перевірки на чотирьох радіостанціях. Про це написав у Facebook член Нацради Сергій Костинський.

За повідомленням, на "Радіо Шансон" (ТРК "Шансон", Київ) частка пісень українською мовою на добу становила 21% із мінімальних 25%.

На "KISS FM" (УК ТІР "ЮТАР", Київ) - 21% відсоток на добу; 24% у проміжку часу між 07:00 та 14:00; 22% - з 15:00 до 22:00.

На "Ретро ФM" (ТРК "НБМ-РАДІО", Київ) - 24% на добу.

На "М FM" (Радіо "Нова хвиля", Харків) - частка україномовних пісень в проміжку між 15:00 та 22:00 склала 3%.

Після позапланових перевірок, в разі підтвердження порушень, до ліцензіатів будуть застосовані санкції.

Нагадаємо, 8 листопада набув чинності закон про квоти для українських пісень в радіоефірі. Згідно із законом, мовлення кожної телерадіоорганізації має складатися з національного аудіовізуального продукту не менш ніж на 50%. Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень поширених протягом доби. При цьому телерадіоорганізації, в чиєму ефірі музичні твори на мовах Європейського Союзу становлять не менш ніж 60%, мають трохи меншу квоту - а саме 25% україномовних пісень. За невиконання цих вимог телерадіоорганізаціям загрожує штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.