НОВИНИ

Активісти пікетували Конституційний суд, вимагаючи скасувати закон Ківалова-Колесніченка

Ініціаторами пікету виступили ВО «Рух захисту української мови», рух добровольців «Простір свободи», «Відсіч», ініціативи «И так поймут», «Дріжджі», «Переходь на українську».

Громадські активісти 17 листопада пікетували Конституційний Суд України з вимогою визнати неконституційним закон № 5029-VI «Про засади державної мовної політики». Про це повідомляє ініціатива «Переходь на українську».

Згідно з повідомленням, ініціаторами пікету виступили ВО «Рух захисту української мови», рух добровольців «Простір свободи»,  «Відсіч»,  ініціативи «И так поймут», «Дріжджі», «Переходь на українську». 

Як відомо, 17 листопада у Конституційному Суді відбулися слухання щодо визнання закону Ківалова-Колесніченка неконституційним, ініційовані 57-ма депутатами ВР минулого скликання.

«Під час акції організатори заявили, що за 4 роки дії закону його норми суттєво звузили рамки вживання української мови як державної у рекламному та медійному полі. Вони відзначили, що суть одіозного закону будується на введенні спекулятивного терміну «регіональна мова», яка дублює усі функції державної і під трактування якого де-факто потрапляє лише російська мова. Окрім того, ініціатори протесту звернули увагу на те, що закон «Про засади державної мовної політики» потребує величезних і необґрунтованих грошових витрат на свою реалізацію через норми про перекладацьку роботу, яка мусить вестися стосовно дублювання оформлення державних документів регіональною мовою», - йдеться у повідомленні. 

Читайте також: Конституційний Суд «маринує» мовний закон Колесніченка-Ківалова

У результаті слухань 17 листопада суд прийняв рішення розглянути докази, які засвідчують прийняття закону з порушеннями, а саме – відеозапис процесу голосування за закон та довідку від держприкордонслужби, які підтвердять, що окремі депутати не були фізично присутні у ВР, а дехто знаходився за межами країни. Також прийнято рішення заслухати свідків з числа народних депутатів.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня 2012 року. 8 серпня Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету Міністрів створити робочу групу для розроблення пропозицій із вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні. Закон набув чинності 10 серпня, він передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищувала 10%.

23 лютого 2014 року Рада скасувала «мовний закон». За законопроект №1190 про визнання таким що втратив чинність "Закону про засади державної мовної політики" проголосувало 232 нардепа.

У лютому 2015 року Конституційний суд України відкрив провадження за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності «мовного закону» Конституції України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.