НОВИНИ

Лідер опозиції Росії Навальний отримав право обиратися в президенти - NYT

Навальний був засуджений в 2013 році до п'яти років позбавлення волі.

Верховний суд Росії 16 листопада зняв судимість у кримінальній справі з ключового лідера опозиції Алєксєя Навального, формально відкривши для нього можливість обиратися в президенти, пише The New York Times.

Навальний був засуджений в 2013 році судом у Кірові, Росія, до п'яти років позбавлення волі за звинуваченням у розкраданні коштів на суму $500 тисяч державної компанії "Кировлес".

Навальний виграв справу в Європейському суді з прав людини, який виніс рішення в лютому, що Росія порушила його право на справедливий судовий розгляд.

Суд зобов'язав російський уряд виплатити компенсацію, а також відшкодувати його судові витрати. Ця постанова є юридично обов'язковою для Росії.

Навальний у середу заявив, що його не задовольняє рішення Верховного суду зняти з нього судимість і призначити новий процес у справі.

"Президія Верховного суду фактично відмовився виконувати рішення ЄСПЛ, - написав Навальний в Twitter. - Вони не припинили справу, а відправили її на новий розгляд".

За словами Навального, мета такого рішення - продовжувати перешкоджати його політичної діяльності.

У 2013 році Навальний отримав більше 27% голосів на виборах мера Москви - більше, ніж будь-який інший відкритий критик Кремля під час великої виборчої кампанії після приходу до влади президента Путіна, додає NYT.

Російські слідчі відкрили ряд кримінальних справ щодо Навального, в тому, щоб, як він казав, цілеспрямовано зірвати його політичні плани.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.