НОВИНИ

Правозахисники передали до Гаазького трибуналу звіт із доказами злочинів проти людяності в окупованому Криму

Мета звіту - спонукати Міжнародного прокурора провести розслідування та притягнути винних до відповідальності.

Правозахисники передали до Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі звіт із доказами злочинів проти людяності в тимчасово окупованому Росією Криму.

Зокрема, у звіті йдеться про вбивства, насильницькі зникнення, незаконне утримання під вартою та катування людей на півострові за понад два роки окупації.

"Якщо поглянути на звіт, ви побачите низку дуже серйозних злочинів, які були скоєні за два роки в Криму. Серед них – 7 убивств, 15 насильницьких випадків, 90 випадків незаконного утримання під вартою та 39 випадків катування або інших форм негуманного ставлення. Також серед них дуже багато випадків заволодіння державною і приватною власністю та примусове переміщення майже 60 тисяч цивільних осіб, серед яких більшість – кримські татари", - зазначила директор організації "Міжнародне партнерство за права людини" Бріджит Дюфур.

Докази вчинення цих злочинів, за словами правозахисників, базуються на розповідях свідків, жертв та журналістських матеріалах. Їхня мета - спонукати Міжнародного прокурора провести розслідування та притягнути винних до відповідальності.

"Ми передали тисячі сторінок доказів злочинів офісу прокурора, і ці дані мають на меті поділитися інформацією з офісом прокурора, яка дасть їм можливість зробити висновок про те, що злочини справді були, і розпочати власне розслідування. Наразі інформація, яку ми передали, перебуває в департаменті попереднього розгляду", - повідомив юрист Сімон Папуашвілі.

Зазначається, що над звітом близько двох років працювали громадські організації та правозахисники, які опікуються темою Криму.

Раніше повідомлялось,що російські силовики в окупованому Криму провели два обшуки в будинках кримських татар.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд кваліфікував анексію Криму, як міжнародний збройний конфлікт між Україною і Росією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.