НОВИНИ

Правоохоронці викрили канал постачання запчастин до військових літаків і підводних човнів до РФ

Під час обшуків в складських приміщеннях одеської фірми-відправника СБУ виявила деталі приладів, які використовуваних в авіаційній і космічній галузях, технічну документацію та печатки непрацюючого заводу на продукцію.

Співробітники Служби безпеки України перекрили канал постачання в Росію товарів подвійного використання та військового призначення, зокрема запчастин до військових літаків і підводних човнів. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Зазначається, що правоохоронці виявили, що зловмисники через водія рейсового автобуса "Одеса - Ростов-на-Дону" намагалися перевезти в Росію товари, що підлягають державному експортному контролю. Співробітники спецслужби вилучили на митному посту "Щербаківка" в Харківській області партію запчастин подвійного призначення, приховану в транспортному засобі.

За інформацією прес-центру, під час обшуків в складських приміщеннях одеської фірми-відправника оперативники СБУ виявили деталі приладів, використовуваних в авіаційній і космічній галузях, технічну документацію та печатки непрацюючого заводу на продукцію. Вилучено також 11 відреставрованих моторів і насосів скрапленого газу, які використовуються серед іншого у військовій сфері.

Експертиза підтвердила, що вилучені у водія автобуса прилади є товарами подвійного призначення.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15 і ч. 1 ст. 333 (замах на порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення замовників товарів подвійного призначення.

Нагадаємо, раніше повідомлялось,що працівники Служби безпеки України перекрили несанкціонований канал зв’язку з тимчасово окупованим Кримом, який можливо контролювався спецслужбами РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.