НОВИНИ

Міносвіти відреагувало на інформацію про скандальне опитування школярів

На посадовця, який рекомендував проведення опитування в школах, накладено догану.

Міністерство освіти і науки України відреагувало на дискусію про опитування серед учнів 7-11 класів на тему “Медіаграмотність, демократичні цінності  та громадська активність школярів”. У відомстві запевнили, що подібне опитування вже проводилося раніше, проте цьогоріч його вирішили скасувати.

«3 листопада лист-рекомендація був відкликаний. На посадовця МОН, який рекомендував проведення опитування в школах, накладено догану. Наголошуємо, що лист МОН щодо ідентичного опитування вже надсилався місцевим органам управління освітою у 17 листопада 2015 року і пізніше був проведений українським центром вивчення громадської думки «Соціоінформ». Дослідження проводилося  для міжнародної мультидисциплінарної консультаційної компанії НІРАС, в рамках програми формування медіаграмотності серед школярів, що фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Тоді ж анкеті з ідентичними питаннями було надано сертифікат Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, дія якого закінчилась 30 червня 2016 року», - йдеться у повідомленні на сайті МОН.

Також наголошується, що міністерство відкликало лист-рекомендацію про проведення опитування ще до виникнення публічного обговорення.

Крім того, в Міносвіти запевнили, що під час минулого опитування 90% дітей опитували українською мовою. Тут можна ознайомитись із повним текстом анкет для 7-9 класів та 10-11 класів.

«Важливо зазначити, що попереднє опитування показало переважаючу патріотичну і демократичну налаштованість української молоді: - 47% опитаних підлітків бачать Україну частиною Європейського Союзу», - йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Міносвіти надіслало в школи скандальне опитування про "союз із Росією". У міністерстві з-поміж іншого вирішили розпитати школярів, чи вважають вони, що «Україна і Росія мають бути єдиною державою», а «українська та російська культури - цілковито однакові».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.