НОВИНИ

Україна за рік опустилася в рейтингу свободи інтернету

Згідно з доповіддю Freedom House, в Україні не блокуються соцмережі та інформаційні додатки, однак є випадки обмеження доступу до інформації та арештів блогерів і активістів.

Україна опустилася на 38 місце у щорічному рейтингу свободи інтернету. У минулому році країна була на 37 місці, у 2014 році — на 33-му. Про це йдеться у доповіді американської правозахисної організації Freedom House.

Згідно з доповіддю, в Україні не блокуються соцмережі та інформаційні додатки, однак є випадки обмеження доступу до інформації та арештів блогерів і активістів.

Читайте також: Інтернет-гіганти боротимуться з пропагандою екстремізму в мережі

На відміну від традиційних медіа, доступ до онлайн-контенту на підконтрольній українському уряду території не зазнав значного впливу окупації Росією Криму та її участі в війні на сході. У той же час, десятки українських сайтів зазнали цензури на підконтрольному бойовикам Донбасі.

Дослідження проводилося в 65 країнах. Згідно з його результатами, найгірше зі свободою інтернету в Китаї, Сирії та Ірані. У п'ятірці лідерів зі свободи в Мережі — Естонія, Ісландія, Канада, США і Німеччина. У список також потрапили Грузія і Вірменія.

Росія в нинішньому рейтингу опустилася з 62 на 65 місце, зберігши статус невільної країни.

Загалом, правозахисники відзначили, що в світі вже 6 рік поспіль погіршується ситуація зі свободою інтернету. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що згідно з останніми даними Світового банку, Україна піднялася в рейтингу Doing Business з 83-й до 80-ї позиції.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.