НОВИНИ

Міносвіти надіслало в школи скандальне опитування про "союз із Росією"

У міністерстві вирішили розпитати школярів, чи вважають вони, що «Україна і Росія мають бути єдиною державою», а «українська та російська культури - цілковито однакові».

Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти України Юрій Кононенко рекомендував місцевим органам управління освіти провести опитування серед учнів 7-11 класів. Тема опитування – «Медіаграмотність, демократичні цінності та громадська активність школярів». Про це в Facebook повідомила письменниця Лариса Ніцой, оприлюднивши відповідні документи.

«Непотопляємий директор департаменту МОНу 24 жовтня 2016р розіслав листа (фото1) місцевим органам управління освіти з клопотанням провести опитування серед учнів 7-11 класів. Опитувальник підготувала Академія педагогічних наук України. Звинуватити науковців цієї структури в непрофесіоналізмі не повертається язик, то ж звинувачую їх у навмисних антидержавних діях. Науковці через опитувальник застосовують психологічні прийоми та маніпулюють свідомістю дітей, нав’язуючи їм думку, що Україна може бути поділена на окремі країни або думку, що Україна - це «єдіная страна з Росією», - написала Ніцой.

Читайте також: Плагіатний скандал: Міносвіти вирішило не позбавляти дружину урядовця докторського ступеня

Вона також зауважила, що опитувальник складено російською мовою.  

«В опитувальнику є питання «Я бы хотел(ла), чтобы Украина присоединилась к политическому и экономическому союзу с Россией». Мало того, що такого питання не повинно бути в принципі, так на нього ще пропонується 8 варіантів відповіді. Дітям нав’язується думка, що така ситуація можлива, над нею дітям ще пропонується подумати, щоб вибрати, який варіант з восьми їм підходить. Такий варіант можливий на 2, 3, 4, 5, 6 чи 7 балів», - пише письменниця.

Крім того, за словами Ніцой, школярам пропонують відповісти, чи голосували б вони за жінку-кандидатку на пост президента, чи вважають, що «украинская и русская культуры совершенно одинаковы», а «Украина и Россия должны быть одним государством».

Читайте також: У Міносвіти пояснили скандальну закупівлю шкільних автобусів у Росії

«Ну, і апогей нав’язування дітям антидержавної думки… Є ще перелік з 5 питань, серед яких треба вибрати свій варіант: «Украина становится частью большого союза, который включает Россию», «Украина распадается на несколько отдельных государств»», - підсумувала Ніцой.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.