НОВИНИ

Військового аташе РФ викликали "на килим" через проведення навчань на території Придністров'я

У Міноборони Молдови наголосили, що такі дії суперечать конструктивному Договору про співробітництво з Російською Федерацією.

Міністерство оборони Молдови вимагає від Росії припинити проведення на території невизнаного Придністров'я військових навчань за участю військовослужбовців Оперативної групи російських військ, розквартированих у регіоні. Про це заявив начальник управління оборонної політики і планування Міноборони Молдови Олександру Харя під час зустрічі з військовим аташе при Посольстві Росії в Кишиневі Ігорем Довбнею.

"Міністерство оборони занепокоєне відсутністю реакції з боку офісу військового аташе на навчання військових підрозділів так званої армії ПМР за участю військовослужбовців зі складу Оперативної групи російських військ у Придністров'ї, що проводяться на території невизнаного Придністров'я", - зазначив Харя.

Він також закликав військового аташе Посольства РФ у Кишиневі та працівників його офісу утриматися від участі в таких навчаннях.

 У Міноборони наголосили, що такі дії суперечать конструктивному Договору про співробітництво між Республікою Молдова і Російською Федерацією.

В оборонному відомстві Молдови попередили, що повторна участь військового аташе в навчаннях на території невизнаного Придністров'я може призвести до відкликання мандату аташе на подальшу діяльність.

Як відомо, Придністров’я – сепаратистський регіон Молдови, фактично незалежний від Кишинева від 1992 року. За молдовським законодавством, територія на лівобережжі Дністра з населенням близько півмільйона людей має статус «автономного територіального утворення з особливим правовим статусом».

У ролі «миротворців» у Придністров’ї діють російські війська. На даний момент російське угруповання на території Молдови має контингент 1200 військових. Виводити їх Росія поки не планує.

Нагадаємо, 21 травня 2015 року Верховна Рада розірвала п'ять міждержавних угод з урядом Росії у військовій сфері.Зокрема мова йде про транзит російських військ через Україну в невизнану Придністовську молдовську республіку. Згодом у російській Держдумі заявили, що не знають, як утримувати свої війська у Придністров'ї. Також у травні 2015 року ЗМІ повідомили, що влада Молдови обмежила російським солдатам можливість добиратися до Придністров'я. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.