НОВИНИ

Біженку з обкладинки National Geographic депортували з Пакистану

Жінку звинуватили у підробці документів.

Влада Пакистану депортувала біженку з Афганістану Шарбат Гулу, яка стала відомою завдяки своєму фотопортрету на обкладинці журналу National Geographic. У середу жінка разом з чотирма дітьми повернулася до Афганістану.

Шарбат Гула стала відома після публікації улiтку 1985 року журналом National Geographic репортажу з табору афганських біженців в Пешаварі. Пуштунське село в Афганістані, в якому жила її сім'я, стало об'єктом радянської повітряної атаки; батьки Шарбат загинули.

26 жовтня під час поліцейського рейду Шарбат Гула була заарештована. У неї вилучили афганський і пакистанський паспорти. Пакистанський суд визнав Гулу винною в тому, що вона проживала в країні за підробленими документами. Жінці загрожувало до 14 років в'язниці. Влада Пакистану відмовилася випустити біженку під заставу. Під час арешту Шарбат Гула перебувала в госпіталі через вірус гепатиту.

Зараз влада Пакистану веде активну боротьбу проти нелегальної міграції. За даними ООН, Пакистан прийняв близько півтора мільйона афганських біженців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.