НОВИНИ

Україна і Словенія прийняли декларацію про співробітництво

У Декларації відзначається спільність позицій у безпекових питаннях.

Президент України Петро Порошенко та президент Республіки Словенія Борут Пахор за підсумками проведених переговорів прийняли Спільну Декларацію про співробітництво країн. Про це повідомила прес-служба глави Української держави.

У Декларації відзначається спільність позицій у безпекових питаннях, наявність перспектив для подальшого розвитку двостороннього співробітництва, зокрема в торговельно-економічній, науково-технічній та інших галузях. Сторони визначились зі співпрацею в рамках міжнародних організацій, а також вказали на перспективність налагодження співробітництва у сфері гуманітарного розмінування.

Документ відзначає важливість дослідження подій, які є спільною історією України та Словенії в контексті 100-ї річниці Першої світової війни.

Декларацією визначаються пріоритетні напрями двостороннього співробітництва: співпраця у галузі безпеки; поєднання зусиль задля припинення агресії Росії на Донбасі та відновлення суверенітету України на території Криму; розвиток міжпарламентського, секторального та регіонального співробітництва; подальше поглиблення зв’язків України та Словенії у культурно-гуманітарній сфері.

Нагадаємо, також Петро Порошенко повідомив, що Україна і Словенія домовилися про відновлення прямого авіасполучення між Києвом і Любляною. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.