НОВИНИ

Німеччина готова надати притулок тим, кого переслідують у Туреччині

Німеччина солідарна з опозиційними політиками, вченими і журналістами, які зазнають переслідувань.

Німеччина солідарна з опозиційними політиками, вченими і журналістами, які зазнають переслідувань у Туреччині, і готова запропонувати їм політичний притулок. Про це заявив державний секретар МЗС Німеччини Міхаель Рот в інтерв’ю Die Welt.

"Всі критики влади в Туреччині повинні знати, що федеральний уряд Німеччини солідарний з ними", - зазначив він.

За словами дипломата, рішення про надання статусу політичного біженця ухвалюється відповідними органами влади, однак "Німеччина принципово відкрита для осіб, яких переслідують з політичних мотивів".

"Ви можете попросити притулку в Німеччині. І це стосується не лише журналістів", - заявив представник МЗС Німеччини.

Міхаель Рот також розкритикував останні дії турецької влади: "Те, що зараз відбувається в Туреччині, не має нічого спільного з нашими уявленнями про європейські цінності, верховенство права, демократії і свободи преси. Тому наша відповідь турецької влади є досить чіткоб: це неприпустимо".

Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що на території Німеччина знайшли притулок терористи, які є ворогами Туреччини.

Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр наголосив, що Німеччина прагне мати "тісні та конструктивні відносини" з Туреччиною, проте не мовчатиме, коли йдеться про порушення прав людини та наступу на свободу слова.

Нагадаємо, власники 35 дипломатичних паспортів Туреччини після провалу спроби перевороту 15 липня звернулися до офіційного Берліну з проханням про надання притулку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.