НОВИНИ

Студентська рада Табачника вирішила, що стипендії даватимуть лише пільговикам і найрозумнішим

Всеукраїнська студентська рада (ВСР) при Міністерстві освіти і науки, молоді і спорту погодилася з пропозицією Міносвіти виплачувати стипендію лише студентам-пільговикам, а також у вигляді академічного заохочення. Про це йшлося у суботу на ХХII колегії ради.

На початку засідання перший заступник міністра освіти  Євген Сулима запропонував обговорити питання виплат стипендій.

«Вважаю недоцільними розмови про підвищення стипендії. Спочатку треба визначитися, що таке стипендія: соціальна виплата усім студентам або мотивація кращих студентів, як у внз Європи», - сказав він.

Сулиму підтримав голова Молодіжної незалежної профспілки Антон Дмітрієв.

«Шановані студенти, а чому держава взагалі повинна платити стипендії в умовах кризи? Давайте понизимо стипендії і переглянемо навчальні плани, щоб дати можливість студентам самим працювати!» - запропонував він.

З усіх присутніх проти виступив тільки студент другого курсу магістрату КНУ Олександр Шабелюк: «Студент не повинен працювати, а повинен вчитися, а державі слід забезпечити йому для цього усі умови».

«Але ви ж не заперечуєте, щоб держава підтримувала обдаровану молодь?» - запитав Євген Сулима і, не дочекавшись відповіді, запропонував виплачувати стипендію лише пільговикам, наприклад студентам з малозабезпечених сімей, а також як заохочення за наукові досягнення.

У студентській профспілці «Пряма дія», члени якої не входять у ВСР і не були запрошені на засідання, колегію назвали «імітацією громадського обговорення».

«Всеукраїнська студентська рада лояльна владі. Його учасники не опираються ініціативам міністерства скоротити держзамовлення, класифікувати ВНЗ по кількості студентів і збільшити вартість контрактного навчання», - пояснив активіст «Прямої дії», студент КНУ Іван Шматко.

ВСР була створена 29 травня 2005 року як консультативно-дорадчий орган при Міносвіти. Головне завдання ради - забезпечення конструктивної взаємодії органів державної влади і місцевого самоврядування з органами студентського самоврядування ВНЗ України.

9 лютого прем’єр-міністр Микола Азаров заявляв про підвищення стипендій приблизно на 10%. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги