НОВИНИ

Посол Франції: митниця та податкова гальмують притік інвестицій в Україну

Посол Франції в Україні Жак Фор вважає, що дії Державної митної служби і Державної податкової служби перешкоджають залученню іноземних інвестицій в Україну.

Таку думку він висловив в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня. Україна».

Посол відзначив, що аналізуючи конкретні приклади труднощів, з якими зіштовхуються європейські і, зокрема, французькі компанії у своїй діяльності в Україні, можна виділити три основні категорії проблем, першою з яких є позиція Митниці.

«Вона (позиція Митниці – ред..) для нас незрозуміла. Тоді коли уряд гучно заявляє про велике бажання залучити закордонних інвесторів, представники митної служби останнім часом систематично відмовляються брати в роботу митні декларації із зазначенням відповідної вартості митних товарів, імпортованих в Україну французькими і європейськими компаніями. Мало того, вони ще самовільно і довільно збільшують розмір митної вартості відповідних товарів — іноді уп’ятеро-вшестеро», - сказав Фор.

«Друга категорія труднощів фіксується у відносинах із податковими органами, що у своїй роботі часто прикриваються похвальною, загалом, тезою про боротьбу з корупцією. Ніхто не заперечує цієї тези. Але коли ми бачимо конкретні приклади, конкретні методи, які застосовуються для так званої боротьби з корупцією, — відразу стає зрозуміло, що тут щось не так», - відзначив він.

При цьому посол відзначив, що проведення щомісяця чи кожних два тижні податкових перевірок, «виходить за рамки нашого розуміння». «Це створює умови, які не дозволяють підприємству функціонувати нормально. І коли в рамках таких перевірок виникають певні суперечливі моменти, підприємство мусить мати право на надання своєї версії, своїх аргументів, своїх пояснень, а не піддаватися зразу ж кримінальному переслідуванню тільки за самим фактом цього контролю», - вважає Фор.

Третьою категорією проблем, за словами посла, є неналежне дотримання в Україні прав інтелектуальної власності, права патентів і стимулювання подібних неправових дій з боку органів юстиції.

Фор вважає, що також актуальними для України є проблеми, пов'язані з непоясненними з погляду принципів права, яке функціонує у Європі, рішеннями судів, високим рівнем корупції.

Посол зазначив, що ці аспекти, а також зниження позицій України в міжнародних рейтингах інвестиційної привабливості дають змогу говорити в цілому про погіршення бізнес-середовища в країні.

«Це не тільки мої висновки, а й висновки, що випливають із дослідження Світового банку, оприлюдненого торік у листопаді. Україна перебуває на 145-й позиції рейтингу, до якого входить 181 країна. Найбільш проблемні моменти пов’язані саме з оподаткуванням, а також із надзвичайно високим рівнем корупції, що перешкоджає розвиткові ширших бізнес-зв’язків між нашими країнами», - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги