НОВИНИ

Так хоче Янукович

«Тиждень» зібрав найбільш значущі обіцянки, які дав Віктор Янукович під час спілкування з народом

   1. Тарифи за житлово-комунальні послуги повинні бути однаковими, незалежно від середнього доходу в різних регіонах, і встановлюватись централізовано.

«Тарифи мають бути для всіх однаковими… В Києві одна ціна, у Львові інша, в Одесі третя… А чому така велика різниця?! Адже зарплатна політика однакова, вчитель чи лікар однаково отримує скрізь»

КОМЕНТАР: Оскільки в жодному регіоні  державні «вчителі та лікарі» не складають більшості населення, насправді ідея Януковича означає, що люди в бідніших регіонах платитимуть за ЖКХ більше, а в багатших – менше.

    2. Антикорупційний закон має бути прийнятий і підписаний президентом до кінця роботи нинішньої сесії Верховної Ради.

«До кінця цієї сесії почне працювати. Це мій закон, я його підписаів і направив до парламенту. Є страшний спротив…»

КОМЕНТАР: Навіщо було при цьому пропрезидентській більшості спочатку відкладати, а птім взагалі скасовувати прийняті ще 2009-го року законопроекти, які сам же Янукович обіцяв підтримувати, балотуючись у президенти України?

    3. Вибори до Верховної Ради повинні відбуватись за мажоритарною або змішаною системою – тобто тільки від округів, аб половина від округів, і половина за партійними списками.

«Як мінімум, пропорційність повинна бути 50 на 50. 50 % для мажоритарників, і 50 % за партійними списками. Але якщо робоча група дійде консенсусув, і парламент дійде консенсусу, що це має бути повністю мажоритарна система – я не буду заперечувати».

КОМЕНТАР. Відповідь була дана на запитання журналістів про те, як змусити депутатів виконувати Конституцію й не голосувати один за одного Як неважко помітити, відпаідь Януковича жодного відношення до суті запитання не мала. Зате виявила його потаємні мрії. 

    4. Контрактної армії в Україні Януковича не буде.

«В залежності від ходу реформи (армії – Тиждень.) з’ясуємо, скільки треба контрактників. Є різні країни, де діє різне співвідншення кількості призовників і контрактиників в арміях».

КОМЕНТАР: І навіщо ж було обіцяти в своїй передвиборчій програмі «Перехід на контрактну армію з 2011 року»?

    5. Продаж землі можна узаконити протягом року.

«Моя точка зору – у нас є можливість, щоб у 2012 році запрацював ринок землі. Але це – моя точка зору, я наголошую… Тіньоква приватизація землі, яка є в країні, вона дсягла вжек загрозливих форм».

КОМЕНТАР: Мабуть, ніхто стільки не знає про тіньову приватизцію землі, як реальні господарі сотень гектарів лісових та мисливських угід у тому ж «Міжгір’ї» та «Сухолуччі». Цікаво, як Віктор Федорович збирається з ними боротися?

    6. Завдяки скороченню штатів держслужбовців ті, хто лишаються, повинні отримати в середньому 15 % підвищення до своєї сукупної заробітної плати.

«Коли, скажімо, встановлено 30 % скорочення апарату (відповідно до указів президенгта Януковича від грудня минулого року – Авт.), то ми радились… і вирішили: 50 % зекономлених коштів повинні йти на підвищення зарплат тим, хто лишається працювати, а 50 % - в державний бюджет».

КОМЕНТАР: Самі чиновники нижчої й середньої ланки цього поки не помітили.

    7.Закриття українських шкіл буде припинено.

«Це мене теж бентежить. Я дав доручення, письмове доручення, щоб розглянули на належному рівні ці випадки по закриттю школ. І, безумовно, такої тенденції не буде... Ми не допустимо».

КОМЕНТАР: Сказано у відповідь на запитання журналістів щодо закриття українських шкіл на Донбасі

Очевидно, всі ці обіцянки президента Януковича підлягають перевірці часом. І «Тиждень» слідкуватиме за їхнім виконанням. Як і, зрештою, за виконанням обіцянки відвідати фермера з Черкащини, до якого Янукович пообіцяв приїхати «не з пустими руками».

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги