НОВИНИ

У Сирії загинули російські найманці, які раніше воювали на Донбасі

Інформацію про смерть бійців Росія не розголошує.

З початку року загинули приблизно 100 російських бійців, які підтримують війська президента Башара аль-Асада у Сирії.

Про це у матеріалі "Солдати-примари: росіяни таємно вмираю за Кремль в Сирії" пишуть кореспонденти агентства Reuters, які перебувають у Тольятті.

Зокрема, у лютому 2016 року у перестрілці з повстанцями біля Алеппо був убитий 38-річного Максима Колганова.

У березні неподалік від Пальміри загинув 38-річний Сергій Морозов, помічник депутата Державної думи від ЛДПР Михайла Дегтярьова.

Дегтярьов розповів журналістам, що Морозов був його другом, і підтвердив, що той загинув під час битви за Пальміру, яка тоді перебувала під контролем "Ісламської держави".

За словами трьох осіб, які були знайомі з Морозовим і Колганова, обидва воювали в Україні у підрозділі, яким командував бойовик з позивним Вагнер. Він потім створив приватну військову компанію.

Двоє знайомих Вагнера розповіли, що в 2013 році він вже їздив до Сирії в якості найманця, а потім став командувачем групи російських бійців на Донбасі. 

Згодом він знову поїхав воювати у Сирію, де у вересні 2015 року розпочалося повномасштабне російське втручання.

Інформацію про смерть Колганова, Морозова та інших подібних не розголошується. Родичі розповіли, що їм мало розповідають і наказали не поширювати цю тему. 

Як мінімум в одному випадку, виявленому Reuters, сім'я бійця, убитого в Сирії, отримала компенсацію - приблизно 100 тисяч доларів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.