НОВИНИ

У Києві близько 1,8 млн людей проживають у зношених будинках – КМДА

Для ремонту одного будинку необхідно мінімум 3,5-5 млн грн.

У Києві близько 600 тис. сімей проживають в зношених будинках, які потребують термомодернізації та капітального ремонту. Про це під час прес-конференції 3 листопада повідомив заступник міського голови Києва Петро Пантелеєв.

"Сьогодні в Києві близько 600 тис. сімей проживають у будинках, що потребують глибокої термомодернізації, капітального ремонту, тобто ті, які на сьогодні вже досить зношені. 600 тис. сімей – це близько 1,8 млн осіб", – зазначив Пантелеєв.

За його словами, відповідно до розрахунків Київської міськдержадміністрації, для ремонту одного будинку необхідно мінімум 3,5-5 млн грн.

"Це мінімальні витрати, щоб привести будинок в порядок. Зокрема, заміна інженерних мереж, капітальний ремонт дахів, заміна вікон на енергозберігаючі, встановлення нових сучасних теплових пунктів. Але дуже важливою складовою, яка сильно впливає на вартість, є заміна ліфтів. Сьогодні це мінімум 700 тис. – 1,5 млн грн. Із розрахунку на сім'ю це мінімум 50 тис. грн", – підкреслив він.

Пантелеєв також зауважив, що окремою проблемою, яка потребує уваги, є "хрущовки".

"Нам потрібно дати відповідь на питання про доцільність їх реконструкції і модернізації. Або ж іти шляхом їх знесення та будівництва нового житла. Наша позиція, позиція київської міської влади, що "хрущовки" –  це рудимент і потрібно будувати нове житло. При цьому врахувати інтереси всіх людей, які живуть в них, дати їм рівноцінне житло", – сказав він.

Пантелеєв також додав, що в 2016 році серед киян істотно виріс попит на урядову програму компенсації ОСББ витрат на термомодернізацію багатоповерхівок "70 на 30". Так, в 2015 році нею скористалися 16 будинків, а в 2016 році – 62.

При цьому, за його словами, КМДА має намір в наступному році впровадити систему компенсації витрат на термомодернізацію для будинків, де немає ОСББ.

Нагадаємо, раніше у КМДА назвали житлові комплекси, яким неможливо дати тепло.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.