НОВИНИ

Рада сьогодні розгляне зміни до "закону Савченко"

Також у порядок денний мають внести законопроект "Про вищу раду правосуддя".

Верховна Рада України на пленарному засіданні в четвер, 3 листопада, розгляне законопроекти, що стосуються питань правоохоронної діяльності. Про це йдеться в порядку денному засідання, опублікованому на сайті українського парламенту.

Зокрема, народні депутати планують розглянути проекти законів №4670 "Про Дисциплінарний статут Національної поліції України", №2016 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань і сексуальної експлуатації", №3791 "Про внесення змін до пункту 3 розділу II "Прикінцеві положення" закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо поширення дії цього закону на колишніх працівників органів внутрішніх справ України", №4778 "Про оперативно-розшукову діяльність".

Також до порядку денного включені законопроекти №№4032 і 4548, якими пропонується змінити порядок зарахування строку попереднього ув'язнення в строк покарання, передбачений так званим "законом Савченко".

Крім того, парламентарії мають намір сьогодні розглянути проект закону №5180 "Про Вищу раду правосуддя", внесений президентом України Петром Порошенком, і його альтернативу - №5180-1, автором якого є депутат Євген Мураєв.

Нагадаємо, Мін'юст та МВС розробили законопроект про внесення змін до «закону Савченко» і внесли його до Верховної Ради. Генпрокурор Юрій Луценко запропонував змінити закон у частині, яка стосується тяжких злочинів. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що Кабінет Міністрів найближчим часом ініціює скасування або зміну закону. Водночас сама Надія Савченко (співавтор) вважає цей закон правильним і не підтримує ініціатив про його зміну.

Нагадаємо, 30 вересня в Україні набули чинності зміни до Конституції в частині правосуддя, таким чином, стартувала судова реформа. Згідно з законом, замість Вищої ради юстиції в Україні з'явиться Вища рада правосуддя із ширшими повноваженнями. Детальніше читайте у матеріалі Тижня "Невідкладна судова реформа"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.