НОВИНИ

  ▪   Світлана Кравченко

В Україні досі стоять близько 500 пам'ятників Лєніну

Із часів Євромайдану по всій території країни знесли понад 1200 пам'ятників Іллічу.

Станом на кінець жовтня на підконтрольних українському урядові територіях залишилися не демонтованими близько 300 пам’ятників Владіміру Лєніну – більшість із яких розташовані на подвір’ях підприємств та установ. Про це у відповідь на запит Тижня повідомили в Українському інституті національної пам'яті.

Водночас, за інформацією УІНП, на окупованих територіях можуть досі лишатися не демонтованими близько 200 пам'ятників Лєніну, тоді як шість таких пам’ятників все ж таки було знесено (із них один був відновлений ворогом).

Читайте також: «Делєнінізація» Донбасу: шістьох знесли, двох пофарбували

Натомість на підконтрольних українському уряду територіях Донецької та Луганської областей за період від початку 2014 р. і дотепер було здійснено демонтаж 103 пам’ятників Іллічу. Із них у Донецькій області: 55 (у 2014 – 16; у 2015 – 37, у 2016 – 2), у Луганській області: 48 (у 2014 – 16; у 2015 – 30; у 2016 – 2).

Зазначається, що відкритий доступ до таких пам’ятників, а відтак і облік ускладнені.

"Точну кількість таких монументів встановити важко, адже практично всі вони не мають статусу пам’яток, дуже часто не перебувають на балансі місцевих органів влади чи комунальних підприємств. Більше того, навіть у фундаментальних працях періоду радянської історіографії, таких як "Памятники истории и культуры УССР" 1987 року видання, – обліковані далеко не всі пам’ятники Лєніну, хоч упорядники стверджують зворотнє", – йдеться у відповіді на запит.

Читайте також: Роман Малко: Лєнінопад — тренд нових українців

Загалом, по всій території України, в період з 8 грудня 2013 року (дата демонтажу пам’ятника Владіміру Лєніну на Бессарабській площі в Києві) по 25 жовтня 2016 р. (дата надіслання відповідного запиту Тижня), було демонтовано 1234 пам'ятники Лєніну і 266 пам'ятників іншим більшовицьким діячам. 

Нагадаємо, в травні 2015 року набули чинності закони, згідно з якими забороняється радянська символіка та засуджується комуністичний режим.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.