НОВИНИ

КВУ нарахував 119 нардепів-мільйонерів, які отримували компенсацію на житло – інфографіка

Для аналізу бралися електронні декларації народних депутатів, які в грудні 2015 року отримували компенсацію з державного бюджету для оренди житла або винайму готельного номеру.

У минулому році 119 народних депутатів, які задекларували якнайменше мільйон гривень грошових активів, отримували компенсацію на житло. Про це повідомляє Комітет виборців України в Facebook.

Згідно з повідомленням, експерти проекту «Дослівно» проаналізували декларації народних депутатів, які минулого року отримували з бюджету кошти на оренду. З’ясувалося, що 119 із них задекларували у 12 розділі електронних декларації понад мільйон гривень (або еквівалент).

Десятка найзаможніших депутатів, які отримували компенсації на житло має такий вигляд:


Також повідомляється, що деякі із заможних депутатів задекларували житло, яке належить їм чи близьким родичам у київській приміській зоні. Наприклад, Євгеній Гєллєр написав, що є власником будинку у майже тисячу квадратних метрів у передмісті Києва, в селищі Козин. Батько Руслана Демчака, згідно з декларацією народного депутата володіє будинком 337 м2 у селищі Крюківщина, яке знаходиться в двох кілометрах від київської окружної дороги. Приміром, дружина народного депутата Михайла Добкіна, згідно з його декларацією, володіє двома квартирами в Києві. Проте депутат також отримував компенсацію на житло.

Читайте також: Bloomberg проаналізував е-декларації українських високопосадовців

«Після повноцінного старту електронного декларування цілком очевидно, що потрібно переглянути систему депутатських компенсації. Хоча повністю відмовлятися від неї теж не варто. Оскільки ми точно знаємо, що в парламенті є такі депутати, для яких ці гроші критично важливі», - наголосив голова КВУ Олексій Кошель.

Зазначимо, що в грудні 2015 року 177 народних депутатів за повідомленням Апарату Верховної Ради України отримували компенсацію з державного бюджету для оренди житла або винайму готельного номеру. Річний розмір компенсації міг становити 167 тисяч гривень.

Нагадаємо, 30 жовтня о 24:00 завершився перший етап подання електронних декларацій для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Система електронного декларування почала працювати з 1 вересня 2016 року.

Громадянська мережа ОПОРА підрахувала, що нардепи задекларували грошових активів у розмірі майже 12 млрд у гривневому еквіваленті. ГПУ заявила, перевірить сплату податків нардепами із готівкових коштів, які задекларували понад 100 тисяч доларів готівки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.