НОВИНИ

Троє астронавтів експедиції до МКС успішно повернулися на Землю

Вони провели на Міжнародній космічній станції 115 днів, де провели сотні різних експериментів.

Екіпаж 49 експедиції до Міжнародної космічної станції (МКС) завершив свою місію і рано вранці 30 жовтня успішно повернувся на Землю, повідомляє NASA

Американський астронавт Кейт Рубінс, російський космонавт Анатолій Іванишин та японець Така Оніші успішно приземлилися у віддаленій частині Казахстану в космічній капсулі «Союз МС-01».

Вони провели на Міжнародній космічній станції 115 днів, де провели науково-прикладні дослідження і експерименти. Під час перебування на орбіті Рубінс стала першою людиною, якій зробили секвенування ДНК в космосі, пише mirror.co.uk.

Після посадки Кейт Рубінс заявила, що відчуває себе «краще, ніж очікувала».

 

Здатність секвенування ДНК живих організмів в космосі може дозволити космонавтам діагностувати хворобу, або ідентифікувати мікроби, в космічній станції і визначити, чи становлять вони загрозу для здоров'я.

За час перебування на станції екіпаж також проводив дооснащення орбітального комплексу обладнанням, доставленим вантажними кораблями.

На станції залишився екіпаж у складі російських космонавтів Андрія Борисенка та Сергія Рижикова, а також американського астронавта Роберта Шейн Кімброу. Останній у цьому році запуск місії до МКС заплановано на 17 листопада.

Нагадаємо, раніше на Міжнародній космічній станції вперше розпустилася вирощена у космосі квітка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.