НОВИНИ

Літак прем'єра Канади повернувся в Оттаву після вильоту в Брюссель

В Брюссель Трюдо прямує для підписання угоди про вільну торгівлю.

Літак прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, який прямував по марштуру Оттава - Брюссель, повернувся в пункт відправлення через технічну несправність. Про це повідомляє видання CBC News Alerts з посиланням на офіс політика.

Літак приземлився в Оттаві без інцидентів. Через кілька годин після вимушеної посадки літак знову вирушив до Брюсселя.

У Брюссель Трюдо прямує для підписання угоди про вільну торгівлю між Канадою та Євросоюзом (СЕТА).

Очікується, що документ буде підписаний в неділю, 30 жовтня, в рамках саміту ЄС-Канада, зустріч відбудеться в Брюсселі. 

Крім CETA, на зустрічі відбудеться обмін думками з актуальних проблем зовнішньої політики, повідомляється в матеріалах до саміту.

«У своїх дискусіях ЄС і Канада, як очікується, засудять незаконну анексію Криму і Севастополя Росією. Вони також мають намір підтвердити прихильність суверенітету і територіальної цілісності України і закликати всі сторони до здійснення мінських угод», - йдеться в документах. 

У цьому контексті ЄС та Канада, скоріш за все, скоординують дії щодо санкцій проти Росії.

Крім цього, лідери ЄС та Канади закличуть до припинення військових дій в Сирії і пошуку політичного рішення. Сторони також торкнуться проблеми міграції та біженців.

Нагадаємо, саміт ЄС і Канади, який повинен був відбутися 27 жовтня у Брюсселі для підписання угоди, був скасований через позицію Бельгії.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо був змушений скасувати поїздку в Брюссель через зрив саміту. Того ж дня, бельгійці владнали внутрішні протиріччя щодо угоди.

Раніше Канада підписала угоду про вільну торгівлю з Україною. Згідно з документом були скасовані ввізні мита на більшість українських сільськогосподарських і частина промислових товарів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.