НОВИНИ

У німецькому МЗС не бачать потреби в розширенні "нормандського формату"

За словами представника МЗС ФРН, німецький уряд вважає, що "мова йде про зміст, а не про формати".

Влада німеччини готова вітати будь-які формати, які допоможуть покласти край конфлікту в і навколо України, проте нині потреби в цьому не бачить. Про це заявив офіційний представник МЗС ФРН Мартін Шефер.

"На думку федерального уряду, до того часу, поки ми не залишили надії на можливість отримати конкретні кроки з виконання Мінських домовленостей в нормандському форматі, немає необхідності зараз міняти формат", - сказав Шефер.

За словами дипломата, німецький уряд вважає, що "мова йде про зміст, а не про формати".

Крім того, Шефер повідомив, що нині до вирішення конфлікту тісно залучені й глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні, і Німеччина з Францією в рамках "нормандського формату", те саме стосується і  американської зовнішньої політики.

Водночас дипломат зазначив, що міністр закордонних справ ФРН вже говорив: "Якщо у кого-небудь є пропозиції щодо форматів, які дають надію на благополучне вирішення конфлікту між Росією і Україною, такі пропозиції вітатимуться".

Раніше президент РФ Владімір Путін заявив, що Росія не проти залучення в "нормандський формат" США, але є домовленість працювати з ними паралельно.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко повідомляв, що Україна зацікавлена ​​в залученні до переговорного процесу США за умови, що Росія залишиться за столом переговорів.

Лідери країн «нормандського формату» на переговорах 19 жовтня погодили розробку та затвердження «дорожньої карти» щодо імплементації мінських угод, засновану на пропозиціях, внесених Берліном і Парижем. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримує розробку такої "дорожньої карти".

Після цього Порошенко у телефонній розмові з віце-президентом США Джозефом Байденом наголосив на важливості залучення американської сторони у питанні сприяння імплементації Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.