НОВИНИ

У Туреччині суд звільнив з-під арешту українське судно

23 жовтня судно залишило стамбульськи порт "Хайдарпаша".

Після тривалого судового розгляду було звільнено з-під арешту в турецькому порту "Хайдарпаша" судно Українського дунайського пароплавства (УДП) "Татарбунари". Про це повідомив Департамент консульської служби МЗС.

Як зазначається, упродовж всього терміну перебування судна у стамбульському порту "Хайдарпаша" українські консули надавали допомогу і сприяння екіпажу та забезпечували консульський супровід розгляду справи, пов’язаної з арештом судна, у суді м. Бандирма.

23 жовтня судно залишило територіальні води Туреччини і направилося до порту приписки.

Нагадаємо, що 22 березня корабель Морської охорони «Поділля» Одеського загону морської охорони у виключній (морській) економічній зоні України виявив турецьку рибальську шхуну «ZOR». Вона перебувала у районі зосередження камбали-калкан, що йшла на нерест з потеплінням водних мас. Шхуну прикордонники затримали за підозрою у незаконній риболовлі та відконвоювали в порт Одеси. Приморський районний суд Одеси 29 березня заарештував турецьку шхуну. В Одесі Апеляційний суд 17 травня виніс остаточне рішення про конфіскацію турецької рибопромислової шхуни «ZOR» та близько 15 кілометрів сіток, як знаряддя вилову, на користь держави. Шхуна затонула в одеському порту під час шторму в середині жовтня.