НОВИНИ

Французький аналітик: Мінські угоди не передбачають механізми втілення їх у життя

За словами Лорана Шамонтена, дані угоди допомагають визначити межі санкцій та зменшити, недостатньо, інтенсивність протистояння. Нічого більше.

Мінські угоди не передбачають механізми втілення їх у життя, наявний контекст не дає підстав сподіватися від них можливості посприяти відчутному прогресу в глобальному врегулюванні конфлікту на Донбасі. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив французький політичний аналітик і публіцист Лоран Шамонтен.

«Однозначна відповідь: ні», – відповів він на запитання, чи передбачають, на вашу думку, мінські угоди механізми втілення їх у життя?

За словами Шамонтена, Донецька та Луганська «республіки» насправді є креатурами російських силових структур. Логіка, що випливає з цього, така: Москва шукає можливостей для дестабілізації України, щоб завадити їй модернізуватися. Що більше віддаляється Україна від моделі безвідповідальної, корумпованої, олігархічної держави, то очевиднішими, на контрасті, стають усі ті характеристики в Росії. Саме це пояснює агресивність Кремля.

«Такий контекст не дає підстав сподіватися від мінських угод можливості посприяти відчутному прогресу в глобальному врегулюванні. Вони допомагають визначити межі санкцій та зменшити, недостатньо, інтенсивність протистояння. Нічого більше», – резюмував аналітик.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.