НОВИНИ

Оксана Сироїд: Мінський процес — це втеча від реальності

За словами віце-спікера парламенту, нормандський формат теж не вирішить наявних проблем.

Мінський процес щодо конфлікту на Донбасі є втечею від реальності – фальшивою реальністю, яку формує Росія, нормандський формат теж не вирішить наявних проблем. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

«Мінськ — це втеча від реальності. І передовсім від реальності західного світу. Росія формує цю фальшиву реальність, і всі ведуться. Вона хоче повернути Україну у своє імперське середовище, хоче мати вразливий і залежний ЄС, яким зможе хитати, і все це для того, щоб вийти один на один зі США, щоб із ними ділити світ. Така амбіція», — сказала вона.

Крім того, за словами віце-спікера парламенту, нормандський формат теж не вирішить наявних проблем, адже для їх вирішення там мають бути присутніми США.

«Щоб шукати рішення, треба спочатку визнати проблему вголос, сказати, що проблема не в Україні, це не конфлікт в Україні. Проблема — це Росія, і треба шукати, у який спосіб вирішити її. Це неможливо зробити в нормандському форматі, там немає США, а зробити це без Сполучених Штатів неможливо. Ну й, власне, тому треба думати, як розширювати цей формат, змінювати його, знаходити можливість залучати США, можливо, Велику Британію та інші європейські країни», — сказала вона.

Також, вважає Сироїд, треба шукати новий юридичний порядок.

«Статут ООН не працює, це очевидно. Гарантії, які були в системі ООН, ОБСЄ, — усе розвалилося, воно ще за інерцією копошиться, але його вже немає і треба шукати щось інше. Інакше світ не виживе, мусять бути якісь системи колективної безпеки», — зауважила політик. 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.