НОВИНИ

В Балтійське море увійшли два військові кораблі РФ - НАТО

НАТО стежить за їх переміщенням.

Росія відправила у Балтійське море два кораблі, оснащені ракетами Калібр-НК, НАТО стежить за їх переміщенням. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

"Я можу підтвердити, що російські кораблі недавно увійшли в Балтійське море. НАТО стежить за їх пересуваннями, причому, як і завжди, робить це відповідальним і відповідним чином", - заявив він.

"У той же час, на мій погляд, нам слід розуміти, що це - лише ще одна ілюстрація тенденції, яку ми спостерігаємо протягом вже тривалого часу. Ми бачимо посилення активності Росії, зміцнення російських збройних сил, збільшення кількості військових навчань", - додав Столтенберг.

"Я думаю, для НАТО важливо мати стратегічний підхід. Потрібно розуміти, що нам слід реагувати не на кожну окремо взяту подію, а дивитися на загальну картину", - додав він.

Також Столтенберг зазначив, що РФ відправила в Балтійське море малі ракетні кораблі Чорноморського флоту Серпухов і Зелений дол.

Нагадаємо, військові кораблі й літаки РФ з початком конфлікту в Україні і загостренням стосунків між Заходом і РФ все частіше фіксують поблизу повітряних і морських кордонів Балтії.

Зокрема, в 2015 році російські військові літаки фіксували неподалік кордонів Латвії понад 270 разів.

При цьому повітряний і морський простір держав вони не порушують, однак у випадку літаків йдеться про загрозу для цивільної авіації.

В країнах Балтії і Британії неодноразово заявляли, що польотами своїх літаків біля їхніх кордонів Росія демонструє силу і тестує реакцію НАТО.

В свою чергу 12 жовтня, Міністерство закордонних справ Литви вручило російському послу Алєксандру Удальцову дипломатичну ноту через дії військово-морських сил РФ у виключній економічній зоні Литви в Балтійському морі.

Крім того, як повідомлялось раніше  естонські ЗМІ писали про перекидання «Іскандер-М» у Калінінград. Комплекс транспортували на кораблі з району Санкт-Петербурга. Згодом розвідка США підтвердила дані, оприлюднені естонськими ЗМІ. У міністерстві оборони РФ заявили, що російські військові не раз перекидали ракетні комплекси «Іскандер» в Калінінградську область і будуть робити це в майбутньому в рамках бойової підготовки. У НАТО негативно оцінилитакі дії Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.