НОВИНИ

Україна в Мінську порушила питання про скасування "держструктур" бойовиків

За словами прес-секретаря представника України у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми, Україна і надалі дотримується позиції про неможливість проведення виборів на Донбасі, «на території, яка не контролюється українською владою, де присутнє 40-тисячне угруповання іноземних військ і величезна кількість озброєнь».

Україна поставила питання про скасування так званих «виборів» у «Л/ДНР», які пройшли 2 листопада 2014 року, і розпуск фейкових квазідержавних структур, створених внаслідок такого «голосування». Про це повідомила прес-секретар представника України у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facebook. 

"Окремо Україна ставить питання скасування фейкових квазідержавних структур, які були створені в ОРДЛО з 2014 року. Зокрема, йдеться про скасування результатів псевдовиборів від 2 листопада 2014 року", - відзначила вона.

Крім того, Оліфер підкреслила, що Україна і надалі дотримується позиції про неможливість проведення виборів на Донбасі, «на території, яка не контролюється українською владою, де присутнє 40-тисячне угруповання іноземних військ і величезна кількість озброєнь».

«Блок питань щодо безпеки - точка відліку для всього Мінського процесу. Припинення вогню і стійкий мир - невід'ємна умова для просування вперед у вирішенні гуманітарних, політичних та економічних питань. Особлива роль має бути відведена ОБСЄ. На непідконтрольну Україні частину українсько-російського кордону повинна вийти озброєна місія ОБСЄ», - додала прес-секретар Кучми.

Вона нагадала, що забезпечення моніторингу і верифікації ОБСЄ за російсько-українським кордоном передбачено протоколом від 5 вересня 2014 року, проте цей пункт досі не реалізовано. 

Крім того, Оліфер розповіла, що на сьогоднішньому засіданні Тристоронньої контактної групи глава СММ ОБСЄ Ертугрул Апакан повідомив про те, що місія також не має доступу до місць розведення сил і засобів.

Нагадаємо, на засіданні 5 жовтня сторони узгодили дати розведення сторін у Петрівському та Станиці Луганській (у якій воно досі не відбулося через обстріли). Крім того, Україна висунула бойовикам вимогу надати точну інформацію про всіх українських заручників.

18 жовтня за підсумками відеоконференції українська сторона заявила, що представники ОРДЛО не виконують в повній мірі рамкове рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.