НОВИНИ

Уряд ухвалив проект змін до Податкового кодексу

На думку глави Мінфіну, урядові пропозиції будуть швидко підтримані в парламенті, оскільки готувалися разом з депутатами.

Кабінет міністрів України затвердив законопроект про внесення поправок до Бюджетного, Митного і Податкового кодексів. Відповідне рішення уряд ухвалив на своєму засіданні в середу, 26 жовтня.

"Зменшуються можливості для корупції в системі оподаткування, а також спрощується ведення бізнесу та процедур для бізнесу в частині адміністрування податків", - розповів про основну спрямованість проекту зміни міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Глава Мінфіну пояснив, що заплановано, зокрема, введення з 2017 року єдиного рахунку для сплати податків.

"Є практика в багатьох країнах, коли є єдиний рахунок, куди сплачуються податки. І потім роль держави - як їх розщепити", - сказав Данилюк.

Також за словами урядовця, заплановано повноцінне введення електронного кабінету платника податків, що скоротить можливості для корупції.

"Змін чекає бізнес. Нам потрібно, щоб вони якомога швидше заробили", - підкреслив міністр.

Крім того, глава Мінфіну відзначив, що реалізація наміченого дозволить дійсно відшкодовувати ПДВ в автоматичному режимі: усувається вимога про укладення Державної фіскальної служби.

"Бізнес розуміє, що жити з двома реєстрами, як зараз, це, в принципі, неможливо пояснити нікому нормальному. Тому ця практика зараз прибирається. Буде єдиний реєстр", - пояснив він.

Загалом, за словами міністра, розвиток IT-рішень в податковій сфері є пріоритетним для Мінфіну, оскільки скорочується корупційний ризик при розподілі функцій контролю і заповнення даних. "IT-системи можуть це вирішити", - вважає О. Данилюк.

Глава Мінфіну також висловив думку, що урядові пропозиції будуть швидко підтримані в парламенті, оскільки готувалися разом з депутатами: їх реалізація підвищить інвестиційну привабливість України і буде стимулювати економічну активність.

Раніше міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що податкові зміни не передбачають перегляду податкових ставок, проте буде зменшене навантаження на бізнес через поліпшення адміністрування.

Нагадаємо, Верховна Рада у четвер, 20 жовтня, схвалила в цілому пропозиції бюджетного комітету парламенту до урядового законопроекту про державний бюджет на 2017 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.