НОВИНИ

До німецького посольства у Туреччині звернулися за притулком 35 власників диппаспортів

У цю цифру входять також діти і дружини дипломатів.

В уряді Німеччини повідомили, що власники 35 дипломатичних паспортів Туреччини після провалу спроби перевороту 15 липня звернулися до офіційного Берліну з проханням про надання притулку.

У відповідь на запит депутата від Партії Зелених Німеччини Озджан Мутлу радник глави МВС Німеччини Гюнтер Крінгс повідомив, що в Федеральне управління з питань біженців та переселенців (BAMF) звернулися 35 громадян Туреччини, які володіють дипломатичними паспортами. У цю цифру входять також діти і дружини дипломатів.

"Усі звернення уважно вивчаються судовими органами і прокуратурою Німеччини. Рішення буде ухвалено з урахуванням Угоди про реадмісію між Туреччиною і Німеччиною від 13 грудня 1957 року", - зазначив Крінгс.

Два тижні тому газета "Süddeutsche", а також телеканали WDR і NDR повідомили, що 8 турецьких дипломатів, які мають зв'язки з терористичною течією Фетуллаха Ґюлена, звернулися до німецької влади з проханням про притулок. Повідомлялося, що їхні паспорти вже анульовано.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. 

Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США. Аналогічну версію висунув турецький міністр юстиції. Прихильники Гюлена при цьому відкинули причетність до заколоту, назвавши звинувачення на свою адресу "вкрай безвідповідальними".

Комісія з питань внутрішніх справ парламенту Туреччини затвердила законопроект, відповідно до якого район Казан в Анкарі буде перейменовано в Кахраманказан («Героїчний район»), а 15 липня - оголошено Днем демократії і свободи, який буде неробочим.

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.