НОВИНИ

Генсек НАТО просить в України військових інструкторів для Афганістану

НАТО пропонує Україні вивчити можливість направити до Афганістану додаткових військових інструкторів. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Андерс Фоґ Расмуссен сьогодні у Києві після зустрічі з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком.

«Хотів би заохотити Україну, так само як і всіх інших партнерів Альянсу, вивчити можливість направлення своїх інструкторів до Афганістану в межах тренувальної місії», – сказав він.

За словами Расмуссена, поступово повноваження з гарантування безпеки в Афганістані будуть передані місцевим силам безпеки. Для цього, заявив генсекретар, необхідно підготувати більше військових, поліцейських та інших представників сектору безпеки Афганістану.

«Необхідно, щоб наша тренувальна місія в Афганістані була підсилена додатковими інструкторами», – сказав він.

У листопаді 2010 Україна заявила про готовність взяти участь у підготовці фахівців для національних сил безпеки Афганістану.

Раніше Україна збільшила кількість своїх військових, які беруть участь у миротворчій місії в Афганістані, на три людини – до 16 осіб. Українці беруть участь в її діяльності в Кабулі, провінціях Гор і Газні.

Теги