НОВИНИ

Литва може розширити національні санкції проти РФ, якщо цього не зробить ЄС – Лінкявічюс

У список персон нон-грата можуть бути внесені члени Думи, які були обрані в анексованому Криму.

Литва не виключає можливості розширити національні санкції щодо Росії, якщо Євросоюз не наважиться зробити це в масштабі блоку. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс в інтерв'ю газеті Lietuvos zinios.

Міністр зазначив, що в список персон нон-грата можуть бути внесені члени Думи, які були обрані в анексованому Криму. Якщо дискусії в ЄС затягнуться, то не виключається, що країна введе національні санкції.

"Це повинно мати швидше символічне, ніж практичне значення. Не будемо приховувати – було б більше дій, якби це було загальноєвропейським рішенням. Однак національне рішення також є сигналом", – переконаний Лінкявічюс.

Міністр зазначає, що з так званого "списку Савченко", в який у квітні були внесені 46 осіб, не виключена жодна особа, оскільки Росія звільнила Надію Савчено, однак продовжує незаконно тримати в ув'язненні інших українців. "Тому ми вирішили не вносити зміни в список, оскільки причин для цього немає. Навпаки, ми обговорюємо можливі додаткові санкції Євросоюзу, особливо після так званих виборів в анексованому Криму", – зазначив Лінкявічюс.

Раніше повідомлялося, що ЄС може запровадити нові санкції проти Росії через Сирію.

Нагадаємо, у Росії 18 вересня пройшли вибори в Держдуму VII скликання. У анексованому Криму в нижню палату російського парламенту були обрані чотири депутати (троє в так званій Республіці Крим, один у Севастополі). Верховна Рада України на пленарному засіданні 20 вересня визнала новообране сьоме скликання Державної Думи Російської Федерації, а також будь-які його рішення нелегітимними. Президент України Петро Порошенко під час свого виступу на загальних дебатах Генасамблеї ООН закликав не визнавати вибори до Державної думи Росії на території окупованого Криму. ЄвросоюзСШАКанадаТуреччина та низка інших держав заявили, що не визнають проведення у Криму виборів у Думу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.