НОВИНИ

Нафтогаз подав позов проти Росії на $2,6 млрд через кримські активи

За даними держхолдингу, мова йде про майно НАК, Чорноморнафтогазу, Укртрансгазу, Укргазвидобування, Укртранснафти, Газу України і Лікво.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" і її шість дочірніх компаній 17 жовтня ініціювали арбітражне провадження проти Російської Федерації з вимогою відшкодувати збитки, завдані незаконним захопленням активів групи в Криму. Про це повідомляє прес-служба держхолдингу.

Нафтогаз ініціював провадження відповідно до Угоди між Кабінетом міністрів України та Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій, більш відомої як російсько-українська двостороння інвестиційна угода. Нафтогаз попередньо оцінив збиток групи в $2,6 млрд ", - зазначено в повідомленні.

За даними держхолдингу, мова йде про майно НАК, Чорноморнафтогазу, Укртрансгазу, Укргазвидобування, Укртранснафти, Газу України і Лікво.

"Після незаконного вторгнення до Криму і окупації півострова в 2014 році Російська Федерація застосувала масштабну і добре скоординовану схему позбавлення українських компаній їх майна без виплати компенсації. У Криму Нафтогаз мав кілька цінних енергетичних активів, захоплення яких російською стороною грубо порушує двосторонню інвестиційну угоду, яка вимагає, щоб Російська Федерація поважала і захищала українські активи, в тому числі і ті, що розташовані в Криму", - нагадали в НАК.

В який саме суд подано позов, не повідомляється, проте раніше подібні позови у зв'язку з втратою активів в Криму подали до арбітражного суду в Гаазі "Ощадбанк" і низка компаній Ігоря Коломойського.

Нагадаємо, в лютому Нафтогаз ініціював переговорний процес щодо втрати своїх активів в Криму, направивши РФ повідомлення про інвестиційний спір у рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між країнами.

Шестимісячний термін переговорів завершився в серпні, переговорний процес завершився безрезультатно, що є передумовою для початку арбітражного процесу проти РФ щодо інвестиційного договору.

Нафтогаз України залучив компанію Covington & Burling LLP (Нью-Йорк, США) до захисту своїх інтересів в рамках позову через втрачені кримські активи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.