НОВИНИ

У Києві в кожному п'ятому МАФі продається контрафактний алкоголь - Держпродспоживслужба

Попри це у столиці досі не зафіксовано жодного випадку отруєння сурогатним алкоголем.

У Києві у кожному п'ятому МАФі продають сурогатний алкоголь, і є споживачі, які купують такий товар. Про це повідомив голова ГУ Держпродспоживслужби Олег Рубан під час прес-конференції.

"За результатами десяти моніторингових груп (по районах Києва) та двох мобільних груп, які працюють під егідою Київської міської державної адміністрації, на жаль, кожна п’ята точка, так звана мала архітектурна форма, реалізує фальсифіковані продукти харчування. Це стосується не лише сурогатного алкоголю, який реалізується з пластикової тари, це стосується й інших продуктів харчування та товарів промислового виробництва", - сказав Рубан.

За його словами, результати будуть оприлюдненні після завершення роботи моніторингових груп.

"Але що можна сказати на сьогодні – на жаль, до цього часу в м. Києві реалізуються з незаконних торгових точок продукти харчування, і, на жаль, це підтримується споживачем", - зазначив Рубан.

За його словами, фальсифікований товар купують люди, яких можна віднести до асоціальної групи.

Він додав, що виявлені факти реалізації і горілки, і віски, і коньяку, що без відповідного маркування, акцизних марок, відповідних супровідних документів продаються в Києві. Попри це у столиці досі не зафіксовано жодного випадку отруєння сурогатним алкоголем.

Олег Рубан порадив киянам купувати продукти харчування лише в місцях організованого продажу, бо в кожному супермаркеті та на агропромислових ринках є відповідальні за якість продукції.

Окрім того він додав, що майже щодня реєструється отруєння підлітків слабоалкогольними напоями.

Як повідомлялося, станом на 18 жовтня в Україні кількість померлих від отруєння фальсифікованим алкоголем зросла до 63 осіб, загалом зареєстровано 140 випадків отруєнь.

Нагадаємо, 12 жовтня набрало чинності рішення Київради про обмеження торгівлі спиртним у стаціонарних об'єктах торгівлі з 23 години вечора до 10 години ранку. Міська влада вважає, що заборона торгівлі алкоголем у нічний час призведе до зниження рівня вуличної злочинності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.