НОВИНИ

Росіяни стали менше довіряти повідомленням ЗМІ – опитування

Ккожен другий зазначає необ'єктивність преси у висвітленні ситуації в економіці країни.

У Росії зростає рівень недовіри громадян до засобів масової інформації, такі дані наводить фонд «Громадська думка». Зазначається, що кожен другий зазначає необ'єктивність преси у висвітленні ситуації в економіці країни.

Так, з серпня 2015 року частка росіян, які не довіряють ЗМІ, зросла на 10 відсоткових пунктів з 41% до 51%, тоді як число тих, хто довіряє знизилося до 40% порівняно з 47% роком раніше. 

46% респондентів дорікнули пресу у необ'єктивності при висвітленні ситуації в російській економіці. З ними не погодилася третина (32%) учасників, кожен п'ятий (21%) не визначився з відповіддю. 

61% опитаних вважає, що ТБ, радіо та газети дають неповну картину справ в економіці, втричі менше (20%) тих, хто впевнений у зворотному.

Те, що економічна ситуація в країні гірше, ніж про це повідомляють ЗМІ, зазначили 46% учасників опитування, 28% назвали економічну інформацію в ЗМІ відповідає дійсності, і тільки 7% вважають, що ЗМІ згущують фарби, а насправді ситуація в економіці краще.

За даними соціологів, за останній рік інтерес росіян до інформації про економічну ситуацію в країні впав. В даний час за новинами в економіці "уважно, намагаючись нічого не упустити", стежать 30% росіян, тоді як роком раніше, в серпні 2015-го, таких було 42%.

Соціологи поцікавилися, чи стежать росіяни за курсом рубля. Негативно відповіли 56% опитаних, позитивно - 43%. На думку 68% респондентів, коливання курсу рубля в тій чи іншій мірі впливають на їхнє життя, для 19% ці зміни не мають значення.

Говорячи про вплив курсу рубля на економіку, 52% учасників опитування заявили про користь зростання курсу національної валюти, 17% навпаки вважають вигідним його зниження. Третина респондентів (31%) не змогла сформулювати свою позицію з цього питання.

Опитування проведилося 8-9 жовтня серед 1500 чоловік в 104 населених пунктах 53 регіонів РФ. 

Нагадаємо, згідно з даними опитування  «Левада-Центр», довіра росіян до президента Росії Владіміра Путіна знизилася з 80% в 2015 році до 76%. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.