НОВИНИ

Мін'юст заперечив стягнення будь-яких коштів з України на користь Януковича

Заяви адвокатів Януковича є нічим іншим як маніпуляцією суспільною думкою.

Міністерство юстиції заперечує стягнення будь-яких коштів з України на користь колишнього президента Віктора Януковича або його родини. Про це йдеться у повідомленні на сайті Мін'юсту.

Мін'юст запевняє, що заяви адвокатів Януковича про нібито стягнення з України коштів на користь екс-президента є нічим іншим як маніпуляцією суспільною думкою.

У повідомленні зазначається, що 15 березня 2016 року представники Януковича і його синів подали в Загальний суд ЄС клопотання про визначення розміру юридичних витрат, що підлягають відшкодуванню через подання Україною заяв про підтримку застосованих проти них санкцій ЄС.

Однак зазначені заяви поки не розглянуті, і повідомлення про те, що суд ЄС нібито зобов'язав Україну відшкодувати позовні витрати в сумі 6,378 млн гривень екс-президентові і його сім'ї в справі про оскарження уведених проти них Євросоюзом майнових санкцій, не відповідає дійсності.

Мін'юст зазначає, що Януковичу не вдалося довести в суді жодного факту витрат у зв'язку з подачею Україною заяв про підтримку санкцій ЄС, ні сум таких витрат.

Міністерство виключає можливість зобов'язати Україну платити будь-які кошти на користь Януковича і його сім'ї й запевняє, що українські юристи мають досить правових інструментів для доведення цієї позиції в будь-яких судових установах.

Раніше адвокатська компанія Joseph Hage Aaronson LLP повідомила, що Європейський суд справедливості зобов'язав уряд України компенсувати юридичні витрати сім'ї екс-президента України Віктора Януковича. 

Окрім того, адвокат екс-президента Віталій Сердюк повідомив, що управління з питань міграції МВС РФ офіційно підтвердило, що Віктор Янукович перебуває на території Росії на підставі наданого йому тимчасового притулку, і про це відомо Генеральній прокуратурі. 

Проте начальник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк зазначив, то ця інформація є неофіційною

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.