НОВИНИ

ГПУ передала в суд справу "діамантового прокурора" Корнійця

Разом з Корнійцем як співучасник підозрюється його сестра Лариса Прокопенко.

Генеральна прокуратура передала до суду кримінальне провадження проти колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, відомого також як "діамантовий прокурор". Про це повідомляється на сайті ГПУ.

"Генеральна інспекція внутрішніх розслідувань та безпеки Генеральної прокуратури України завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою тепер уже колишнього працівника органів прокуратури в здирстві і отриманні від директора і власника одного з суб'єктів господарювання, яке надавало послуги населенню у сфері вивезення побутових відходів, частини статутного фонду суспільства і надалі - систематичного вимагання та отримання коштів від здійснення ним підприємницької діяльності ", - заявили в Генеральній прокуратурі.

Йдеться про отримання Корнійцем частки в компанії "Ніколсан", яка займається вивезенням сміття, і щомісячних "відкатів" з її прибутку. Він підозрюється у вимаганні (ч.4 ст.189) і підробці документів (ч.3 ст.358).

Разом з Корнійцем у цій справі як співучасник підозрюється його сестра Лариса Прокопенко.

30 вересня ГПУ повідомила, що у колишнього прокурора є 10 днів на ознайомлення з матеріалами цієї справи, після чого воно піде в суд.

Нагадаємо, Володимир Шапакін і Олександр Корнієць були затримані 6 липня 2015 року в результаті спецоперації ГПУ та СБУ за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. Обом затриманим повідомлено про підозру у одержанні хабара. Санкція цієї статті передбачає безальтернативне позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна.

Печерський райсуд обрав затриманим міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 3 млн грн для Шапакіна і 3 млн 200 тис. грн – для Корнійця. Обоє прокурорів внесли застави і вийшли на волю.