НОВИНИ

Конституційний суд відмовився розглядати перейменування Дніпра

Із закликом визнати неконституційною постанову про перейменування Дніпропетровська звернулись 48 народних депутатів.

Конституційний суд відмовився розглядати конституційність перейменування міста Дніпропетровська на Дніпро. Відповідну інформацію розміщено на офіційній сторінці КС.

"Ухвалою колегії суддів КСУ відмовлено у відкритті конституційного провадження у справі подання 48 народних депутатів щодо відповідності Конституції постанови Верховної Ради про перейменування міста Дніпропетровська Дніпропетровської області", – вказано на сайті КС.

Нагадаємо, 19 травня Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровська на Дніпро у рамках виконання закону про декомунізацію. Після цього міський голова Дніпропетровська Борис Філатов звернувся до голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням не підписувати постанову про перейменування міста, тому що "зміна назви міста не на часі".

Нардепи від "Опозиційного блоку" зареєстрували постанову про скасування рішення Ради щодо перейменування Дніпропетровська, проте 1 червня депутати відмовилися її підтримати, і спікер парламенту підписав постанову про присвоєння місту назви Дніпро.

Крім того, 8 червня міська рада Дніпра не підтримала звернення до парламенту з проханням повернути місту колишню назву.

Пізніше, 15 червня до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 48 народних депутатів, які закликали визнати неконституційною постанову про перейменування Дніпропетровська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.