НОВИНИ

Польща за два роки не розкрила жодного випадку вандалізму щодо українських пам'ятників

Інститут національної пам'яті заявляє про сплановану ліквідацію української історико-культурної спадщини.

У Польщі з 2014 року було скоєно щонайменше 14 випадків вандалізму щодо українських пам'яток і поховань, дотепер жоден із них не був розкритий. Про це йдеться у заяві Українського Інституту національної пам’яті.

«З моменту вторгнення Збройних сил Російської Федерації на територію України, в Польщі була розгорнута кампанія нищення українських військових пам’ятників і могил», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в період 2014 по 2016 років було скоєно актів вандалізму щодо українських пам’ятників та місць поховань:
 
2014 рік
- на греко-католицькому цвинтарі в с. Молодичі Ярославського повіту Підкарпатського воєводства сплюндровано пам’ятник українській громаді села.
- осквернено символічну могилу вояків УПА у Грушовичах Ярославського повіту Підкарпатського воєводства.
- повторний акт вандалізму у Грушовичах.
- втретє осквернено символічну могилу вояків УПА у Грушовичах.
- у селі Вербиця Томашівського повіту Люблінського воєводства пошкоджено пам’ятний знак на увічнення українських жертв комуністичних репресій, нанесені написи ксенофобського змісту.
 
2015 рік
- осквернено пам’ятний знак воякам УПА на горі Монастир біля с. Верхрати Любачівського повіту Підкарпатського воєводства.
- осквернено пам’ятний знак воякам УПА у с. Молодичі Ярославського повіту Підкарпатського воєводства.
- пошкоджено пам’ятний знак загиблим українцям у с. Радружі Любачівського повіту Підкарпатського воєводства.
- осквернено пам’ятний знак воякам УПА у с. Білосток Грубешівського повіту Люблінського воєводства.
- пошкоджено пам’ятник на символічній могилі вояків УПА у Грушовичах Підкарпатського воєводства.
- частково знищено український пам’ятник жертвам комуністичних репресій на горі Монастир біля с. Радруж Любачівського повіту Підкарпатського воєводства.
 
2016 рік
- знищено частину пам’ятника, що присвячений українській громаді села у Молодичах Ярославського повіту Підкарпатського воєводства.
- здійснено наругу над могилами українського військового кладовища в Пикуличах біля Перемишля. На один з надгробків прикріплено таблицю з текстом образливого змісту.

Інститут національної пам’яті вважає, що влада Польщі повинна забезпечити прозоре розслідування всіх цих фактів вандалізму і негайно відновити знищені українські пам’ятники та пам’ятні знаки коштом польської сторони.

«Змушені констатувати, що акції зі знищення українських місць пам'яті в Польщі набули характеру спланованої ліквідації українського історико-культурного спадку. Відбувається свідоме затирання слідів перебування українського народу на українсько-польському прикордонні. Безкарність заохочує злочинців до нових, ще більш зухвалих проявів українофобії», - підкреслюють в інституті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.