НОВИНИ

Путін скасував поїздку до Франції через конфлікт навколо Сирії

Путін мав намір обговорити з французьким колегою ситуацію в Україні, а також стан справ в Сирії.

Президент Росії Владімір Путін скасував заплановану поїздку до Франції через конфлікт навколо Сирії. Про це повідомляє Reuters та BBC з посиланням на джерела у Франції.

Путін повинен був зустрітися з президентом Франції Франсуа Олландом 19 жовтня в Парижі. Там глава російської держави повинен був провести переговори в Єлисейському палаці і взяти участь у відкритті Російського духовного центру.

Проте цього ранку Кремль і Єлисейський палац провели переговори щодо зустрічі лідерів двох країн. В ході цих переговорів російського президента було запропоновано здійснити робочий візит і обговорити тільки ситуацію в Сирії, виключаючи всі інші події, «в яких Олланд міг взяти участі».

У відповідь на цю пропозицію Росія дала зрозуміти, що хоче відкласти візит, запланований на 19 жовтня.

Напередодні французький президент Франсуа Олланд сказав, що проти Росії можуть бути висунені звинувачень у військових злочинах за її бомбардування другого за величиною сирійського міста Алеппо.

Нагадаємо, глава МЗС Франції Жан-Марк Еро сказав, що зустріч лідерів «Нормандської четвірки» щодо ситуації на Донбасі може пройти 19 жовтня. ​Згодом помічник президента РФ Юрій Ушаков заявив, що зустріч лідерів Росії, Німеччини, Франції та України, які входять в «нормандську четвірку», запланована на 19 жовтня.

При цьому в Адміністрації президента України не підтверджували остаточне узгодження дати, оскільки переговори з приводу організації ще тривають. Згодом джерело в дипломатично колах уточннило, що українська сторона не давала згоди на проведення зустрічі лідерів «Нормандської четвірки». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.