НОВИНИ

Знайдені в Україні викрадені картини повернулися у голландський музей

Директор музею констатував, що полотна "неймовірно постраждали", тож зараз музей збирає кошти на реставрацію картин.

Західнофризький музей у нідерландському місті Хорні отримав п'ять викрадених 11 років тому і повернених з України полотен.

"Наша спадщина повернулась до музею, де їй і належить бути, до міста, де їй і належить бути", - сказав директор музею Ад Геердінк, виступаючи перед кількома сотнями відвідувачів.

Зазначається, що Геердінк констатував, що полотна "неймовірно постраждали", тож зараз музей збирає кошти на реставрацію картин.

Нагадаємо, у грудні 2015 року представники музею дали прес-конференцію, під час якої повідомили, що витвори мистецтва, викрадені з установи 11 років тому, знайшлися на Донбасі, але «націоналістичне угрупування», яке наразі володіє ними вимагає €5 млн за повернення.

Під час прес-конференції називали імена лідера партії ВО «Свобода» Олега Тягнибока, екс-голови СБУ Валентина Наливайченка, а безпосереднім виконавцем «лідера батальйону ОУН» Бориса Гуменюка.

14 квітня Служба безпеки України завила, що знайшла чотири картини, викрадені у нідерландському музеї. 30 травня до посольства Королівства Нідерланди у Києві невідомий приніс картину авторства Іzaak Ouwater, під назвою «Nieuwstraat in Hoorn», 1784 року.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що знайдені картини будуть повернуті Нідерландам після низки експертиз. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.