НОВИНИ

Мін'юст та Меджліс подадуть спільний позов до ЄСПЛ проти Росії – Петренко

Також міністр розповів про інші позови, які Україна подала до ЄСПЛ у зв’язку з російською агресією, починаючи з 2014 року.

Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що Мін'юст та Меджліс кримськотатарського народу подадуть у Європейський суд із прав людини спільну скаргу з приводу заборони діяльності Меджлісу на території Росії. Про це Петренко сказав у п'ятницю у Верховній Раді під час години запитань до Уряду.

"Це безпрецедентний факт в національній історії, коли на території Європи здійснюються акти геноциду проти цілого народу", - сказав міністр.

Також Петренко розповів про інші позови, які Україна подала до ЄСПЛ у зв’язку з російською агресією, починаючи з  2014 року.

Перший позов було подано у зв’язку з анексією Кримського півострова.

"Це справа номер один, яка була ініційована 13 березня 2014 року та стосувалася масштабних порушень прав людини - українських громадян, військовослужбовців, кримських татар - під час перших днів анексії Криму. У цій справі зараз величезна кількість доказів. Воно перебуває на стадії комунікації в Європейському суді", - сказав Петренко.

Другу справу було ініційовано Києвом 21 серпня 2014 року за фактом викрадення українських дітей-сиріт з Донбасу та їх вивезення бойовиками на територію Росії.

"Російські офіційні органи, а саме Прикордонна служба Російської Федерації, забезпечили пропуск цих бойовиків на територію Росії... Ми доведемо цю справу до завершального етапу, до винесення рішення по суті, яке встановить зв'язок, співпрацю, підтримку Росією російських бойовиків і терористів на території України. Вона перебуває в ЄСПЛ на стадії комунікації", - зазначив глава Мін'юсту.

Третій позов України до Росії в ЄСПЛ стосується переслідувань кримських татар в окупованому Криму. "Це ті факти, які вже фіксувалися після незаконної анексії Криму, після так званого приєднання Криму до РФ", - наголосив Петренко.

Він також повідомив, що Мін'юст та Меджліс кримськотатарського народу подадуть спільну скаргу з приводу заборони діяльності Меджлісу на території Росії. "Це безпрецедентний факт в національній історії, коли на території Європи здійснюються акти геноциду проти цілого народу", - сказав міністр.

Розповідаючи про четверту справу, Петренко зауважив, що вона стосується подій на території Донбасу 2014-2016 років.

"Ті численні факти порушень прав людини, масові вбивства, обстріли мирних територій, вбивства наших військовослужбовців, викрадення журналістів, волонтерів були зафіксовані в цій великій скарзі. Це справа налічує безпрецедентну кількість доказів – понад 10 тис. документів, свідчень, фотографій, відеодоказів, які подані до ЄСПЛ. Ми очікуємо, що ця скарга повинна бути невідкладно комунікована ЄСПЛ, незважаючи на єзуїтську позицію РФ, яка кожного разу просить відстрочку. Я переконаний, що ЄСПЛ почне розглядати цю скаргу вже наступного року", - заявив глава Мін'юсту.

Як повідомлялося, 29 вересня Верховний суд РФ остаточно визнав законною заборону діяльності Меджлісу кримських татар на території Росії як "екстремістської організації". Таким чином, була відхилена апеляційна скарга представників Меджлісу. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що терміни подачі позову в ЄСПЛ залежать від підготовки необхідних документів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.