НОВИНИ

Еколог: В Україні понад 30 тисяч несанкціонованих звалищ

Сьогодні не існує чіткого механізму покарання власників землі, яку перетворили на смітник.

Упродовж 2015 року в Україні, тільки за офіційною статистикою, утворилося 48 млн м³ відходів (близько 10 млн тонн), при чому ця кількість не включає тимчасово окуповані території і постійно зростає. Про це у матеріалі для Тижня пише журналіст Андрій Голуб.

За офіційними даними, в Україні 6 тисяч звалищ, які охоплюють 9 тисяч гектарів, що приблизно дорівнює площі Києва.

За словами голови громадської організації «Україна без сміття» Євгенії Аратовської, кількість цих об’єктів в Україні можна помножити щонайменше на п’ять.

«У нас понад 30 тис. несанкціонованих звалищ. Тобто є якась територія, котрою чи то володіє місцева влада, чи то хтось узяв її в оренду і зробив нелегальне сміттєзвалище. Перевізник забрав сміття машиною із двору, привіз туди, вивалив і заплатив не 120 грн, як офіційно — полігону, а умовно 30 грн», — розповідає Аратовська.

Журналіст зазначає, що менш, ніж за місяць, на інтерактивній карті сміттєзвалищ, яку запустило Міністерство екології, з'явилося майже 3,5 тисяч повідомлень. За його словами, виявити таке сміттєзвалище легко, його можна знайти на супутникових картах, але набагато складніше створити умови, щоб воно зникло, оскільки не існує чіткого механізму покарання власників землі, яку перетворили на смітник.

Як пише Голуб, перевізників сміття можна було б легко відстежувати: системи GPS дали б змогу встановлювати, куди курсують і де саме розвантажуються сміттєвози, але зараз не зроблено навіть цього.

Детальніше читайте в черговому номері Українського тижня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.