НОВИНИ

Київрада перейменувала Московську площу

Також нові назви отримали вулиця Патріса Лумумби та проспект Возз'єднання.

У четвер, 6 жовтня, на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення щодо перейменування вулиці Патріса Лумумби, проспекту Возз'єднання та площі Московської. Про це повідомляє прес-служба Київради.

Відтак, у Києві перейменують:
1. Вулицю Патріса Лумумби — на вулицю Іоана Павла II.
2. Проспект Возз'єднання — на проспект Соборності.
3. Площу Московську — на площу Деміївську.

Зазначається, що таке рішення сприятиме демократизації українського суспільства та його просування на шляху до європейських цінностей, а також вшанування пам'яті видатних діячів та відображення у топоніміці столиці основних подій боротьби українського народу за незалежність.

Всі перейменування пройшли громадські обговорювання на єдиному веб-порталі територіальної громади в спеціальній рубриці Е-МІСТО.

Відповідні перейменування підтримали 70 депутатів.

Також депутати прийняли за основу проект рішення про перейменування вулиці Павла Дибенка в Оболонському районі, вулиці Кіквідзе у Печерському районі, вулиці Котовського у Шевченківському та Подільському районах, вулиці Павлика Морозова (Оболонський район, селище Водогін), вулиці Профінтерну у Голосіївському районі, вулиці Миколи Скрипника у Солом’янському районі, вулиці Петра Шелеста у Деснянському районі, провулку Бакинських Комісарів у Дніпровському районі та провулку Шаумяна у Шевченківському районі. Після обговорення голосування за нові назви вказаних вулиць відбудеться на наступному пленарному засіданні.

Зазначимо, у Києві протягом 2014-2016 років змінилася 151 назва вулиць, площ, проспектів, бульварів і провулків.

Нагадаємо, 7 липня, Київрада проголосувала за перейменування Московського проспекту в Києві на проспект Степана Бандери. 3 серпня мер Києва Віталій Кличко підписав це рішення. Проте на сайті Київради зареєстрували петицію з вимогою присвоїти проспекту більш нейтральну назву, у вересні вона набрала понад 10 тисяч підписів, Київрада прийняла її на розгляд.