НОВИНИ

Рада схвалила "антирейдерський закон"

Відповідне рішення підтримав 261 нардеп

Народні депутати Верховної Ради ухвалили Закон № 5067 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності". Відповідне рішення підтримав 261 нардеп.

Цим законодавчим актом вносяться зміни до Закону України “Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень” - передбачається невідкладне повідомлення державним реєстратором власника об’єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву про проведення відповідних реєстраційних дій, запровадження обов’язкової реєстрації заяви власника об’єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій в Державному реєстрі прав, відновлення реєстраційних дій лише за рішенням суду, що набрало законної сили або заяви власника.

Також передбачається надання права Міністерству юстиції України здійснювати моніторинг реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно; обов’язкове використання державними реєстратором відомостей Державного земельного кадастру, Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів та інше.

Крім того , згідно із законом, відбувається збільшення з 30-ти до 60-ти днів терміну оскарження рішень, дії або бездіяльності державного реєстратора, обов’язкове надання в паперовому вигляді витягу із державного реєстру прав.

Читайте також: Нардепи відмовилися розглядати спецконфіскацію
Змінами до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” передбачається обов’язкове нотаріальне посвідчення справжності підписів засновника (учасника), уповноваженої ними особи, на установчому документі, передавальному акті та розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства, що подаються для державної реєстрації змін про юридичну особу.

Згідно із Законом, вносяться зміни і до Кримінального кодексу України - передбачається вдосконалення та посилення кримінальної відповідальності за підроблення документів, що подаються для проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій назвав цей закон антирейдерським.

Нагадаємо, раніше голова Нацполіції України Хатія Деканоїдзе заявила, що рейдерські захоплення бізнесу в Україні здійснюють деякі охоронні фірми.

Як повідомлялось, міністр юстиції Павло Петренко закликав депутатів Верховної Ради проголосувати за законопроект №5067 про посилення кримінальної відповідальності за рейдерство.

Нагадаємо, у 2013 році Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за рейдерство, зокрема, за захоплення будівель і об'єктів, що призвело до порушення нормальної роботи підприємств.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.