НОВИНИ

Екологічна інспекція не може ефективно працювати, коли для перевірки звалища мусить питати дозволу – міністр

На думку Остапа Семерака, треба посилювати відповідальність за незаконне поводження зі сміттям.

На будь-якому сміттєзвалищі України існує загроза трагедії, яка сталася у Грибовичах на Львівщині, і єдиним інструментом її попередження є екологічна інспекція. Про це в інтерв’ю Тижню повідомив міністр екології Остап Семерак.

«Я критикую її (інспекції – Ред.) роботу й не хочу робити з її працівників ефективних святих людей, але впродовж трьох років до трагедії інспекція не могла туди потрапити, щоб провести планову перевірку», - наголосив міністр.

За його словами, екоінспектор міг зайти на звалище й подивитися, але, щоб це мало якийсь юридичний ефект, потрібні допуск й акт перевірки. Комунальне підприємство розуміло, що висновок буде негативний, і тому уникало цього.

«Екологічна інспекція не може ефективно виконувати свої функції, коли для перевірки небезпечних виробництв їм потрібно спитати дозволу. Вона повинна апріорі мати право прийти й перевірити», - вважає Семерак.

На його думку, треба посилювати відповідальність за незаконне поводження зі сміттям.

«Сьогодні чинне законодавство, що стосується поводження зі сміттям, встановлює відповідальність від 34 до 1700 грн. Для сміттєзвалищ, де тіньовий оборот мільйони гривень за місяць, 1700 грн штрафу — це смішно», - зазначив міністр.

Семерак нагадав, що на сайті міністерства у вільному доступі запустили екомапу, де позначені звалища і стан, у якому вони перебувають. За його словами, за три тижні надійшло близько 400 звернень.

Він наголосив, що відоме грибовицьке сміттєзвалище, скажімо, не задеклароване львівською владою, як і сміттєзвалище в Підгірцях не задеклароване київською.

Повне інтерв’ю з міністром читайте у черговому номері Українського тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.