НОВИНИ

Винищувачі чотирьох країн піднімалися на перехоплення російських бомбардувальників

Інцидент відбувся 22 вересня, проте подробиці стали відомі лише недавно, коли було оприлюднено заяву французького міністерства оборони.

Винищувачі чотирьох європейських країн були змушені піднятися на перехоплення двох російських бомбардувальників Ту-160 по мірі їх просування з боку Норвегії в напрямку північної частині Іспанії і назад. Про це повідомила "Російська служба BBC".

ВПС Норвегії, Британії, Франції та Іспанії піднімали в повітря свої перехоплювачі по мірі того, як російські літаки наближалися до повітряних кордонів кожної з цих країн.

Інцидент відбувся 22 вересня, проте подробиці стали відомі лише недавно, коли було оприлюднено заяву французького міністерства оборони.

Першими пару російських бомбардувальників біля північних кордонів виявили військові Норвегії. По тривозі в повітря були підняті два винищувачі F-16, які супроводжували російські літаки в сторону півночі Шотландії. Після цього Британія підняла на перехоплення винищувачі "Тайфун" з бази Королівських ВПС Лоссімут. Російські бомбардувальники перебували в цей момент на захід від Шетландських островів. Британський повітряний простір вони не перетинали.

Після цього російські бомбардувальники пройшли вздовж західного узбережжя Ірландії, після чого їх супроводжували два французькі винищувачі "Рафаль" за 100 км від узбережжя Бретані. Як повідомило міністерство оборони Франції, ще два "Рафаля" піднімалися в повітря по мірі того, як Ту-160 просувалися на південь. Нарешті Іспанія була змушена відправити два своїх літаки F-18 на перехоплення російських винищувачів на північ від Більбао. Після цього російські літаки здійснили розворот і рушили в зворотному напрямку.

Зазначається, що на зворотному шляху їх перехоплення вже не здійснювалося.

Нагадаємо, військові кораблі й літаки РФ з початком конфлікту в Україні і загостренням стосунків між Заходом і РФ все частіше фіксують поблизу повітряних і морських кордонів Балтії.

Зокрема, в 2015 році російські військові літаки фіксували неподалік кордонів Латвії понад 270 разів.

При цьому повітряний і морський простір держав вони не порушують, однак у випадку літаків йдеться про загрозу для цивільної авіації.

В країнах Балтії і Британії неодноразово заявляли, що польотами своїх літаків біля їхніх кордонів Росія демонструє силу і тестує реакцію НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.