НОВИНИ

Європейський інвестбанк виділить Україні 200 млн євро на оновлення громадського транспорту

Передбачається, що кошти також дозволять знизити шкідливі викиди за рахунок переходу до електротранспорту.

Європейський інвестиційний банк відкриє кредитну лінію на 200 млн євро для фінансування інвестицій в міський громадський транспорт до 20 муніципалітетів в Україні. Про це йдеться в повідомленні сайті банку.

Як зазначається, відповідне рішення рада директорів ухвалила 23 вересня цього року.

ЄІБ зазначає, що проект спрямований на підвищення частоти і регулярності роботи громадського транспорту в середніх містах України. Передбачається, що кошти також дозволять знизити шкідливі викиди за рахунок переходу до електротранспорту, це матиме позитивний ефект на місцеву економіку.

Загальна вартість проекту оцінюється в 400 млн євро.

Як повідомлялося, Європейський банк реконструкції і розвитку в жовтні 2015 року схвалив виділення 100 млн євро підприємствам громадського транспорту Одеси, Чернігова, Чернівців та кількох інших міст країни під гарантії муніципалітетів для поліпшення інфраструктури громадського транспорту з фокусуванням на реновації та підвищення його ефективності. При цьому до підписання відповідних договорів ЄБРР має намір виділити в рамках технічної кооперації до 2,5 млн євро, після підписання - ще 5,5 млн євро. Зокрема, Одесаміськелектротранс отримає кредит 8 млн євро на покупку 45 нових тролейбусів, Чернівці розраховують за допомогою ЄБРР придбати 40 тролейбусів, Чернігів - 10.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Україна залучила у Європейського інвестиційного банку 400 млн євро кредиту для реалізації проектів підтримки банківського сектора, малого і середнього бізнесу.

Уу вересні Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком про виділення 400 млн євро на проекти в аграрній галузі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.