НОВИНИ

Голова фракції БПП Гринів відкликав скандальну поправку до е-декларування

3 жовтня документ був відкликаний і знятий з розгляду.

Лідер фракції «Блок Петра Порошенко» у Верховній Раді України Ігор Гринів відкликав свій законопроект №5192, який пропонує поправки в законодавство про електронне декларування. Про це Гринів заявив на пленарному засіданні Ради 4 жовтня.

Слова Гриніва підтверджує й інформація на сайті Ради. Так, в картці законопроекту №5192 зазначено, що 3 жовтня документ був відкликаний і знятий з розгляду.

Напередодні Гринів зазначив, що відповідне рішення прийняв після розмови з президентом України Петром Порошенком.

Раніше Гринів запропонув ВР внести зміни до закону про запобігання корупції, і закрити відомості з декларацій для загального користування.

Зокрема, відповідним законопроектом № 5192 передбачається, що відомості про цінне рухоме майно, вартість та розмір отриманих подарунків, наявні грошові активи, у тому числі готівкові кошти, кошти, позичені третім особам, активи в дорогоцінних (банківських) металах тощо.

Нагадаємо, систему електронного декларування запустили опівночі 15 серпня без сертифікації. Раніше Державна служба спеціального зв'язку й захисту інформації відмовила у видачі атестата відповідності системи електронного декларування.

Згодом Держспецзв'язок передав НАЗК текст технічних зауважень до системи електронного декларування.

31 серпня Державна служба спеціального зв'язку й захисту інформації видала атестат відповідності системі електронного декларування.

Наступного дня голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак повідомила про успішний запуск системи електронного декларування активів чиновників.