НОВИНИ

Профільний комітет 5 жовтня розгляне зміни до "закону Савченко"

За словами голови комітету, будуть розглядатися два проекти змін.

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності 5 жовтня розгляне два проекти змін до закону про зарахування одного дня попереднього ув'язнення як двох днів в термін основного покарання ("закон Савченко"). Про це під час погоджувальної ради парламенту заявив глава комітету Андрій Кожем'якін.

"На засіданні комітету 5 жовтня ми розглянемо два проекти, які стосуються змін з урахуванням судом строку попереднього ув'язнення, тобто так званий "закон Савченко", - заявив Кожем'якін.

Кожем'якін також заявив: "Ця істерія трохи дивує. У мене є інформація від пенетециарнои служби, сьогодні вийшло 6 тис. за цим законом, 182 людини спіймані повторно і 28 особам, які перебувають у в'язницях, змінений термін".

Нагадаємо, за даними поліції, станом на 20 вересня за "законом Савченко" вийшли на волю понад 8 тисяч осіб, ще 34 тисячі вийдуть протягом року, 23 убивства було скоєно звільненими за цим законом, кожен десятий був знову затриманий, а половину з них знову заарештували.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв, що Мін'юст та МВС розробили законопроект про внесення змін до «закону Савченко» і внесли його до Верховної Ради. Генпрокурор Юрій Луценко запропонував змінити закон у частині, яка стосується тяжких злочинів. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що Кабінет Міністрів найближчим часом ініціює скасування або зміну закону.

Водночас сама Надія Савченко вважає цей закон правильним і не підтримує ініціатив про його зміну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.